LANKNECHT

Pochádza spred roku 1529. Rozšírili ju nemecký vojaci.

Počet hráčov: 3 a viac

Druh kariet: Pikety - 32 listov

Ciel hry: Náhodný súhlas kariet rozhoduje o výhre či stratách bankára a protihráčov.

Priebeh hry:
Hráči vyrobia z kartónu hraciu schému alebo ju jednoducho nakreslia na dosku stolu. Musí byť tak priestorná, aby na každú kartovú hodnotu bolo možno pokladať sazky. Vyzerá asi takto :

A - 10
K - 9
Q - 8
J - 7

Hra:
Každý z účastníkov hry vsadí do nakreslených políčok ľubovoľné čiastky v peňažných , alebo hracích známkach. Bankár pritom mieša svoj balíček, potom ho položí pred seba a odkryje najhornejší pár.

Prvá karta položená vľavo priznáva bankárovi právo inkasovať všetky vklady vznesené na toto políčko hracej schémy. Karta ležiaca vpravo je karta spoluhráčov. Bankár im musí vyplatiť plnú hodnotu vkladov, ktoré boli vznesené do odpovedajúceho poľa hracej schémy. Hra pokračuje tak dlho, pokiaľ niesu obhrané všetky karty - s výnimkou posledných dvoch, ktoré nevstupujú do hry. Potom sa funkcia bankára presúva na ďalšieho hráča.

Keď dojde k náhodnému súhlasu kariet otočených bankárom (známe plié), to znamená, ak ležia naľavo aj napravo karty rovnakej hodnoty, má prednostné právo (spojené s inkasom) bankár.

Existuje ešte ďalšia verzia, ktorá sa obíde bez hracej schémy. Podľa tejto varianty kladie bankár vľavo jeden list, ktorý určuje jeho výhru, vpravo list, ktorý symbolizuje víťazstvo protihráčov, ako už bolo popísané. Potom však bankár položí medzi obidve listy jednu kartu za druhou, pokým nepadne karta, ktorá by odpovedala hodnote jednej z oboch kariet. Vyhráva ten, komu "padla" karta. Prakticky to znamená že si hráči pri listovaní pozorne strážia "svoju" kartu vpravo, na ktorú po otočení oboch kariet bankárom uzavreli svoje stávky a na ktorou vyhrávajú.

Tri možné alternatívy zisku či prehry najlepšie vysvetľuje ukážka:

lanknecht

V prvom prípade vypláca bankár na K krížového všetkým hráčom, každému zvlášť, dohodnutý vklad v plnej výške. Pri druhej ukážke došlo k plié - karty sa neotáčali, bankár ihneď inkasoval. Pri tretej alternatíve vyhral bankár a zinkasoval od každého hráča ich sazky. Plié čiže zhoda listov na oboch stranách, ako sme si ukázali, je určená bankárovi. Ak dojde k tejto zhode, nieje treba ďalej listovať balíčkom kariet. Bankár vyberie sazku a kladie okamžite nové dva listy - jeden naľavo, druhý napravo. Ak vyhraje bankár, vkladajú protihráči, tu nazvaní aj tu pointeurs, novú sazku do hry.

Bank sa môže sťahovať od hráča ku hráčovi, a to proti smeru hodinových ručičiek. Keď sa blíži hra ku konci, je treba pamätať, že poslední list do hry nevstupuje. Karty sa môžu znova rozdať.Online herne:
Het Roulette jargon al meester? Op zoek naar meer? Kom kijken bij Holland Gokken voor de ins en outs over de slotmachines. De online fruitautomaten van tegenwoordig zijn zo geweldig dat je het verschil tussen de online gokkast en de echte gokkasten niet meer kunt zien. Bij HollandGokken.com laten ze je alles zien over de flash gokkasten en lees je de definities in de gokkasten verklarende woordenlijst.